سمپاشی پشه | خدمات سمپاشی و کنترل حشرات ::شرکت مهندسی نگین …

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 28 جولای 2017

پشه ها خون خوارترین موجود روی زمین

 

مقدمه

پشه ها جزء آفاتی هستند که با صرف کمترین زمان ، شکار خود ( انسان – حیوانات) را پیدا کرده و ضمن گردش و لذت بردن از محیط اطراف با تزریق نیش خود به انسان از خون او تغذیه کرده و ضمن آرامش و گردش ، تغذیه هم می کنند. بنابراین برای اینکه ما هم بتوانیم روز خوبی را داشته باشیم باید از شر این حشرات در امان باشیم، بایستی راه های کنترل و مقابله با آن را یاد بگیریم.

معرفی پشه ها

بیش از 100 گونه پشه در ایران و بیش از 3000 گونه در جهان وجود دارد، ولی همه در 4 گونه مشابه هستند: Anopheline- Culex- Culexpalles-  Anopheles .

نمونه هایی از پشه های منطقه ای ایران عبارتند از : پشه های خانگی ، پشه های جنوبی ، شمالی، پشه هایی که روز گزش هستند، ببر آسیایی، تب زرد، آب های شور، آب های شور مردابی، باتلاق، برکه و بیشه ها، مزارع برنج، مالاریا، نمک زارها و ….

برخی از این گونه ها قادراند در کمتر از یک هفته به سرعت تولید مثل و تکثیر پیدا کنند. بیشتر آن ها در طی 10-14 روز بالغ شده ، اما مهمترین نکته این است که پشه ها به سرعت رشد می کنند. آن ها برای حفظ خود ، نیاز به رطوبت دارند. پشه های ماده تا حدود یک سال باقیمانده و بعد در همان فصلی که به دنیا آمده اند، از بین می روند. افزایش جمعیت پشه ها در طول سال ها ادامه دار است فقط یک مرحله خواب زمستانی دارند و مرحلۀ بعدی زندگی خود را از بهار بعد مجدد شروع می کنند.

برخی از پشه های ماده تولید و تکثیر خود را بدون اینکه نیازی به تغذیه (از خون انسان یا حیوان) داشته باشند، انجام می دهند.در حقیقت آن ها زندگی کوتاهی دارند. این پشه ها اغلب چند صد تخم می گذارند و در مدت زمان کوتاه قادر به ایجاد جمعیت های بزرگ هستند. آب ساکن یکی از محل های مناسب برای تولید مثل این حشرات می باشدو مکان های بسیاری در اطراف خانۀ شما وجود دارد که پشه ها در آن جا قادر به تولید می باشند. این مکان ها شامل : آب های مانده، زهکشی رودخانه ، فاضلابی که در آن تخلیه به طور کامل صورت نگرفته، آب جمع شده از باران ، آب سطلی که باقیمانده، استخرهای شنا، آب جمع شده در ناودان، لاستیک های قدیمی، مالچ اطراف رودخانه، درختچه ها ، درخت ها ، هیزم ، محل هایی که آب در آن به آهستگی جریان دارد، حوضچه های کوچک تزئینی ، آب انباشته در یک محل، ظرف آب حیوانات خانگی، نشت آب از لوله هاو …و نیز در ماه های گرم سال می توان تجمع این حشرات را مشاهده کنیم.

همان طور که گفته شد این حشرات برای تولید مثل نیاز به رطوبت دارند بنابر این آن ها به سرعت به سمت مناطق مرطوب و یا سایه دار حرکت کرده مانند اطراف استخرها ، پارکینگ و گاراژها ، بوته زارهای انبوه، انواع پیچک ها، سوراخ های موجود در درختان، آب روان موجود در ناودان ها ، برگ ها و درختچه ها و … که در طول تابستان گرم از آن سیراب می شوند همه و همه محلی برای تکثیر این حشرات است.

 

پشه ها در اطراف خانه:

اکثر مردم بر این باورند که پشه از مسافت خیلی دور به حیاط شما برای پیدا کردن غذا و تغذیه آمده اند ، در واقع بیشتر این پشه ها در درجه اول به این دلیل مهاجرت می کنند که رطوبت، سایه و … کلیه مواردی را که باعث جذب آن ها می شود را در حیاط شما پیدا می کنند . در اغلب موارد پشه ها مکان هایی را که برای زندگی خود انتخاب می کنند از لحاظ غذایی آن ها  را به احتی تأمین می نماید. پشه ها به جاهایی مهاجرت می کنند که سرپناهی پیدا کرده و آن ها را از آفتاب داغ حفظ کرده و سایه و رطوبت دو عامل مهم برای بقای زندگی در آنجا وجود داشته باشد. آن دسته از پشه هایی که در برکه ها زندگی می کنند، همان جا هم تولید مثل می کنند و این حشرات را می توان در اطراف ساحل به راحتی پیدا نمود ، آن ها در آب های کم عمق و نزدیک به گیاهان و مناطق مرطوب به راحتی زندگی می کنند ولی آب های عمیق که آب در آن به شدت در حال حرکت است به هیچ عنوان مکان مناسبی برای تولید مثل آن ها نمی باشد.

 

کنترل طبیعی پشه ها:

از آن جا که یکی از سؤالات شما در مورد نابودی کامل این حشرات است به چندین نکته که در کاهش جمعیت پشه ها و یا کمک به کنترل تعداد آن ها لازم است را در این جا ذکر می کنیم:

مهم ترین نکته در نابودی پشه کاهش میزان رطوبت محیط است. این حشرات به سرعت جذب محیط های مرطوب و محیط های مشکوک به ( سایه – رطوبت) می شوند. در واقع پشه ها را در آب و هوای خشک که شامل بیابان هاست کمتر مشاهده می کنیم، در مناطقی با بارش کمتر و رطوبت کمتر حشرات اصولاً کمتر بوده و عملاً وجود ندارند. اما در مورد مناطق مرطوبی مثل ناحیۀ شمال که پشه ها فراوان یافت می شوند؟ در این مناطق که شدت بارندگی بالاست، محافظت منطقه از رطوبت امکان نخواهد داشت به عبارت دیگر شاید شما بتوانید تا حدودی بخشی را که خود در آن زندگی می کنید کنترل نمایید ولی اینکه همسایه شما در نزدیکی شما هم آیا آن را کنترل کند دست شما نیست. در این جا تعامل دیگری نیاز است که امید است به وجود آید ….

کنترل پشه باید در مکان هایی که تولید مثل می کنند، صورت می گیرد اگر بتوان لارو این حشرات را در مکان تکثیر آن ها از بین برد، گام مؤثری در نابودی آن ها برداشته ایم. آیا می دانید خفاش ها قادر به بلعیدن صدها پشه در چند دقیقه می باشند؟ این این بدان معنا نیست که این باعث نابودی کامل پشه ها می شود و باعث کاهش شدید جمعیت این حشرات می شود تنها مشکل ، طولانی بودن زمان از بین بردن این حشرات است، ولی روش های دیگری که در مدت زمان کوتاه تر باعث از بین بردن کامل این حشرات شود وجود دارد.

سنبل هندی و دود جزء ترکیباتی است که پشه ها را از محل دور کرده، این مواد دافع به خصوص از جاهایی که محل تکثیر و زندگی پشه ها است تأثیر بیشتری را می گذارند.

یکی دیگر از روش ها استفاده از پودر دافع پشه ها می باشد که باعث دور کردن آن ها از یک محل شده این روش بسیار آسان بوده و در واقع با PH بالا این مواد با توجه به شرایط خاک و خاصیت آهکی آن ها ، این محصول در عرض یک مدت کوتاه بر روی پشه ها تأثیر گزارده و کاهش فعالیت آن ها را سبب می شود.

ترکیب پودرهای دافع با شمع linalool به مراتب نتیجۀ بهتری را به شما ارائه می دهد. این شمع از روغن گیاهی ساخته شده است. سوختن این شمع بو و عطری دارد  ( شبیه مرکبات) که به خصوص در سفرها و پیک نیک ها راه حل خوبی برای دور کردن این حشرات مزاحم است.

دفاع شخصی در برابر حشرات

یکی از این محصولات برای دفاع شخصی مچ بندهای (  Bug Band ) که به دور مچ دست شما بسته شده و با عطر و بویی که از خو آزاد می کند باعث سردرگمی پشه ها شده و مانع از تشخیص غذا توسط این حشرات شده . یکی دیگر از روش ها استفاده از روشی به نام (Bite Shield Persoal ) می باشد این دستگاه دارای پلاستیک قوی و با دوام و نیز یک فن با دو باطری قلمی می باشد و از کارتریجی تشکیل شده که مواد آلی و طبیعی به نام ژرانیول ( Geraniol ) آزاد کرده که یک دافع طبیعی است که از گیاهان استخراج شده و بو و عطر دلپذیری ایجاد می کند که به طور طبیعی حشرات را از محل دور می کند.

یکی دیگر از روش ها استفاده از لوسیون روی پوست که باعث دور کردن پشه ها شده این مواد دور کنندۀ لوسیون شامل  سنبل هندی و Deet می باشد. این مواد با قدرت های مختلف و بوهای متفاوت باعث دور کردن حشرات می شود.

استفاده از پشه بند هم یکی دیگر از روش های مؤثر در دور کردن پشه است.

استفاده از روش های مکانیزاسیون ( دستگاه fogger)

سم پاشی از این طریق یکی از روش های استاندارد از قدیم بوده است بخصوص برای محیط هایی که فضای بزرگتری دارند. از آن جا که پشه ها قادر به پرواز کردن هستند برای پیدا کردن غذا به حیاط خانۀ شما آمده و اگر شرایط باتلاقی ( سایه- رطوبت) را در آن جا پیدا کند در آن جا ساکن می شوند ، بنابر این زمانی که فضای ما بزرگتر است نابودی این حشرات با روش های سم پاشی ذکر شده امکان پذیر نمی باشد و بهترین روش تبدیل سم به مه می باشد تا بتوان انبوه گیاهان و شاخ و برگ درختان را آغشته به سم کرده و این حشرات را از بین ببریم.

برای مناطقی با متراژ های بالای 200 متر مربع استفاده از این دستگاه بسیار مفید است . این دستگاه در اندازه و اشکال متفاوتی ساخته شده که مایع را با فشار به فضا منتشر کرده و به طور کامل شما را از شر این حشرات خلاص می کند.

در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می کنیم با شرکت مهندسین نگین دشت با شماره تماس 22147310- 88330133 تماس گرفته تا در عرض چند دقیقه با پیشرفته ترین دستگاه های مکانیزاسیون شما را از شر این آفات رها کرده و آرامش را به شما هدیه کنند.

 

 


 

 

negindasht

Article source: http://www.negindasht.com/mosquito.html

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش شبیه سازی بسیار واقعی جمعیت حشرات به کمک نرم افزار Maya آموزش مدل سازی و حجاری کاراکتر بازی حشره غول آسا در 3Ds Max و ZBrush آموزش تکنیک های مدلسازی واقعی حشرات بوسیله ZBrush آموزش متحرک سازی حشرات در Maya
     

آموزش شبیه سازی جمعیت حشرات به کمک ابزارها و امکانات نرم افزار مایا

آموزش ساخت ، مدل سازی و حجاری یک کاراکتر بازی در نرم افزارهای ZBrush و 3Ds Max

آموزش مدلسازی یک عقرب و یک زنبور وحشی با تکنیک های مدلسازی حشرات با ZBrush

آموزش متحرک سازی حشرات بوسیله نرم افزار مایا - بصورت کاملا کاربردی و گام به گام

     
10,000 تومان خرید آموزش شبیه سازی بسیار واقعی جمعیت حشرات به کمک نرم افزار Maya 10,000 تومان خرید آموزش مدل سازی و حجاری کاراکتر بازی حشره غول آسا در 3Ds Max و ZBrush 10,000 تومان خرید آموزش تکنیک های مدلسازی واقعی حشرات بوسیله ZBrush 10,000 تومان خرید آموزش متحرک سازی حشرات در Maya
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
aآموزش ساخت اسکلت بندی ( Rigging ) مناسب برای حشرات در مایا اسپری دافع حشرات نانو با گارانتی شرکتی مستند زیبا و دیدنی حشرات-اورجینال دستگاه حشره کش برقی ریددکس برقی
     

آموزش ساخت اسکلت حشرات که نقش مهمی در انیمیشن سازی دارد

اسپری ضد حشرات نانو دارای شماره پروانه 118/21694 و شماره شناسه نانو 102/3/1139

اورجینال-کاملترین و با کیفیت ترین مجموعه مستند حشرات و خزندگان-

برای دفع حشرات

     
12,000 تومان خرید aآموزش ساخت اسکلت بندی ( Rigging ) مناسب برای حشرات در مایا 16,000 تومان خرید اسپری دافع حشرات نانو  با گارانتی شرکتی 7,300 تومان خرید مستند زیبا و دیدنی حشرات-اورجینال 30,000 تومان خرید دستگاه حشره کش برقی ریددکس برقی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
فروش اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار فروش اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck خرید اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck خرید اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار
     

گیاه حشره خوار | آیا می خواهید یک گیاه زیبای گوشت خوار داشته باشید؟‬

مچبند دافع حشرات بهترین محصول بهداشتی سال 2012

تایید شده ترین راه حل برای دفع حشرات مزاحم می باشد

گیاه حشره خوار | آیا می خواهید یک گیاه زیبای گوشت خوار داشته باشید؟‬

     
12,000 تومان خرید فروش اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار 12,000 تومان خرید فروش اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck 12,000 تومان خرید خرید اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck 12,000 تومان خرید خرید اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول  
     
طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش -اورجینال طرح توجیهی تولید کویل حشره کش -اورجینال طرح توجیهی تولید حشره کش زیستی -اورجینال  
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

 
     
14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش -اورجینال 14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید کویل حشره کش -اورجینال 14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید حشره کش زیستی -اورجینال    
     
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *