پشه دنگی مهمان قاتل نامرئی در مالزی | NSKH

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 07 فوریه 2018

سازمان بهداشت جهانی وابسته به سازمان ملل طبق گزارشی تحقیقاتی که هفته پیش منتشر شد به بیش از 100 کشور جهان در خصوص ابتلا و شیوع تب دنگی هشدار داد.

این بیانیه که برپایه سری جدید تحقیقات انجام شده بر روی پشه آئدس و بیماری تب دنگی صادر شده است نظر افراد و کارشناسان را مبنی بر ناتوانی پشه مزبور برای پرواز در ارتفاعات را رد کرده و آورده است: بر اساس تحقیقاتی که در سنگاپور انجام شده پشه آئدس قابلیت پرواز تا ارتفاع 60 متری را داراست که این معادل ارتفاع یک آپارتمان 21 طبقه می باشد.

همچنین اعلام شده است که برخلاف نظرات قبلی این پشه تنها در آبهای آلوده راکد تخم گذاری نمی کند بلکه آبهای تمییز راکد نیز می تواند مورد استفاده پشه آئدس قرار گیرد.

اما با اینحال سازمان بهداشت جهانی بیماری تب دنگی را بیماری خاص فقرا اعلام کرده و آورده است که مبتلایان به تب دنگی را اکثرا افراد فقیر و افرادی که در زاغه های حاشیه شهر به سر می برند تشکیل می دهد.

در عین حال این سازمان تصریح کرده است که تب دنگی بیماری خاص شهرهاست و روستائیان بسیار کمتر به آن مبتلا می شوند.

محله های شلوغ و کثیف که تنها مورد استفاده اقشار فقیر جامعه در کشورهای استوایی می باشد مهمترین منابع مرگ ومیر ناشی از تب دنگی می باشد.

در این گزارش آمده استفاده از حشره کش ها می تواند چرخه زندگی این حشرات را دچار اختلال نماید.

علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا نظیر اندونزی که سالانه صدها کشته ناشی از تب دنگی بر جای می گذارد کشوهای آمریکای مرکزی و جنوبی نظیر کوبا و برزیل نیز از اصلی ترین مراکز ابتلا به تب دنگی محسوب می شوند.

طی سال 2006 بیش از 346 هزار نفر در مجموع کشورهای آمریکای جنوبی به تب دانگ مبتلا شدند که از این جمع 71 نفر سرنوشتی جز مرگ نداشتند.

در برزیل هم منطقه ای به نام «ماتو گروسوو دو سول» بدترین ناحیه این کشور از لحاظ ابتلا به این بیماری می باشد که بیش از 55 هزار نفر از مبتلایان در این منطق سکونت داشته اند و سائوپلو پایتخت برزیل با 12 هزار مورد ابتلا به بیماری در جایگاه دوم قرار گرفته است.

دنگی نوع سوم مقاوم ترین و خطرناک ترین نوع دنگی در برزیل تشخیص داده شده است حال آنکه دو نوع دیگر دنگی یعنی نوع اول و نوع دوم نیز در این کشور به وفور یافت می شود.

آمار وزارت بهداشت مالزي حاكي است كه مركز اصلي بيماري در منطقه كوآلالمپور و حوالي آن مي باشد كه به تنهايي 30 درصد مبتلايان به اين بيماري را درخود جاي داده است.
معمولا زماني اين بيماري گسترش مي يابد كه تعداد پشه مزبور زياد شود و اين زماني اتفاق مي افتد كه آبهاي فراواني به صورت راكد رها شده باشند و رعايت بهداشت محيط به دقت انجام نگرفته باشد.
اين بيماري محدوده وسيعي را از آمريكاي لاتين، آفريقا و آسيا در اختيار دارد كه در برخي سالها گسترش آن تلفات سنگين انساني برجاي گذاشته است.
بزرگترين تلفات دنگي در سال 1981 در كوبا به وقوع پيوست و 100 هزار نفر را آلوده كرد كه از اين تعداد 168 نفر كشته شدند.
علائم اين بيماري نيز با سردرد، كمردرد و پشت درد، تب معمولا شديد و در برخي موارد خارش و جوش در قسمتهاي مختلف بدن شروع مي شود.
در حالات بسيار شديد آن شوك، خونريزي داخلي، سستي ماهيچه ها و كاهش شديد پلاسماي خون نيز به علائم بيماري اضافه مي شود.
گفته مي شود سالانه 100 ميليون نفر توسط اين پشه گزيده مي شوند كه 250 هزار نفر درسال با نوع حاد آن مواجه مي شوند.
تاكنون 4 نوع پشه دنگي در جهان شناسايي شده كه به دنگي يك، دو، سه و چهار موسوم هستند كه بر اساس نقاط جغرافيايي گسترده شده اند.
تنها در استراليا دو نوع دنگي آسيايي و دنگي بومي وجود دارد كه شمال اين كشور را نيز در رده مناطق آلوده به دنگي تبديل كرده است.

Advertisements

Article source: https://nskh.wordpress.com/emergency-directory-requisite/%D9%BE%D8%B4%D9%87-%D8%AF%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84-%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B1%D8%A6%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%84%D8%B2%DB%8C/

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
آموزش شبیه سازی بسیار واقعی جمعیت حشرات به کمک نرم افزار Maya آموزش مدل سازی و حجاری کاراکتر بازی حشره غول آسا در 3Ds Max و ZBrush آموزش تکنیک های مدلسازی واقعی حشرات بوسیله ZBrush آموزش متحرک سازی حشرات در Maya
     

آموزش شبیه سازی جمعیت حشرات به کمک ابزارها و امکانات نرم افزار مایا

آموزش ساخت ، مدل سازی و حجاری یک کاراکتر بازی در نرم افزارهای ZBrush و 3Ds Max

آموزش مدلسازی یک عقرب و یک زنبور وحشی با تکنیک های مدلسازی حشرات با ZBrush

آموزش متحرک سازی حشرات بوسیله نرم افزار مایا - بصورت کاملا کاربردی و گام به گام

     
10,000 تومان خرید آموزش شبیه سازی بسیار واقعی جمعیت حشرات به کمک نرم افزار Maya 10,000 تومان خرید آموزش مدل سازی و حجاری کاراکتر بازی حشره غول آسا در 3Ds Max و ZBrush 10,000 تومان خرید آموزش تکنیک های مدلسازی واقعی حشرات بوسیله ZBrush 10,000 تومان خرید آموزش متحرک سازی حشرات در Maya
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
aآموزش ساخت اسکلت بندی ( Rigging ) مناسب برای حشرات در مایا اسپری دافع حشرات نانو با گارانتی شرکتی مستند زیبا و دیدنی حشرات-اورجینال دستگاه حشره کش برقی ریددکس برقی
     

آموزش ساخت اسکلت حشرات که نقش مهمی در انیمیشن سازی دارد

اسپری ضد حشرات نانو دارای شماره پروانه 118/21694 و شماره شناسه نانو 102/3/1139

اورجینال-کاملترین و با کیفیت ترین مجموعه مستند حشرات و خزندگان-

برای دفع حشرات

     
12,000 تومان خرید aآموزش ساخت اسکلت بندی ( Rigging ) مناسب برای حشرات در مایا 16,000 تومان خرید اسپری دافع حشرات نانو  با گارانتی شرکتی 7,300 تومان خرید مستند زیبا و دیدنی حشرات-اورجینال 30,000 تومان خرید دستگاه حشره کش برقی ریددکس برقی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
فروش اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار فروش اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck خرید اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck خرید اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار
     

گیاه حشره خوار | آیا می خواهید یک گیاه زیبای گوشت خوار داشته باشید؟‬

مچبند دافع حشرات بهترین محصول بهداشتی سال 2012

تایید شده ترین راه حل برای دفع حشرات مزاحم می باشد

گیاه حشره خوار | آیا می خواهید یک گیاه زیبای گوشت خوار داشته باشید؟‬

     
12,000 تومان خرید فروش اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار 12,000 تومان خرید فروش اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck 12,000 تومان خرید خرید اینترنتی دستبند دافع حشرات باگز لاک | مچبند دافع حشرات Bugs Luck 12,000 تومان خرید خرید اینترنتی گیاه حشره خوار یا گیاه مگس خوار یا گیاه گوشت خوار
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول  
     
طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش -اورجینال طرح توجیهی تولید کویل حشره کش -اورجینال طرح توجیهی تولید حشره کش زیستی -اورجینال  
     

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

آخرین وکاملترین ورژن طرح توجیهی تائید شده و قابل اجرا در سراسر کشور با وام بانکی

 
     
14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید اسپری حشره کش -اورجینال 14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید کویل حشره کش -اورجینال 14,000 تومان خرید طرح توجیهی تولید حشره کش زیستی -اورجینال    
     
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *